ingrid has $30 to buy oil painting class. each tube of paint costs $9.how many tubes can she buy ? do not include units?

7 Answers

Relevance
  • sepia
    Lv 7
    1 month ago

    Ingrid has $30 to buy an oil painting class. 

    Each tube of paint costs $9.

    She can buy 3 tubes.

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
  • 1 month ago

    Your grammar it too poor to be able to answer the question.

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
  • Anonymous
    1 month ago

    Sweet mother of god.

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
  • 1 month ago

    how many tubes can she buy? answer is 3.

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
  • How do you think about the answers? You can sign in to vote the answer.
  • Cogito
    Lv 7
    1 month ago

    How could anyone buy a class?

    How could we NOT include units?

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
  • 1 month ago

    Sometimes Home Depot will have a sale on miss-matched colors. $10 per gallon!

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
  • Anonymous
    1 month ago

    You don’t know how to divide 30 by 9. Just round the answer down to the nearest whole number. 

    You spend more time typing up the question than just doing it yourself. 

    • lauren1 month agoReport

      i did do the question and it was 3

    • Commenter avatarLogin to reply the answers
Still have questions? Get your answers by asking now.